14K guld, manuell, tygband, Longines Extract from the Archives, tillverkad 22 januari 1931, levererad till Polen
Caliber 13.33Z, Verknr. 4'992'021, Boettnr. 4'992'021
Åldersrelaterat slitage. Repor. Skadad urtavla. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.