Gallerkorgens längd 23,5 cm. Sprickor, lagningar.
Länge tekanna med lock 17 cm. Höjd 13,5 cm. Spricka vid övre del av hänkel, del ur sidans nätverk saknas. Liten nagg på mynning. Små ifyllda nagg vid fötter.
Slitage.Nagg, sprickor, lagningar.