Figuriner, tre stycken, trä. Förgyllda och lackerade. Sen Qingdynasti, 1800tal.
En stående ämbetsman i mingdräkt, höjd 18,5 cm med ställ. Slitage, nagg.
Två stående gossar som troligen hållit i något. Höjd med träställ 18 cm. Nagg, slitage. Torksprickor, del av fot borta.
Sliage, skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.