En stående ämbetsman i mingdräkt, höjd 18,5 cm med ställ. Slitage, nagg.
Två stående gossar som troligen hållit i något. Höjd med träställ 18 cm. Nagg, slitage. Torksprickor, del av fot borta.
Sliage, skador.