Utagawa Kunisada, färgträsnitt, Japan, signerad, 1854.
Del av triptyk. Viewing Cherry Blossoms at Arashiyama (Arashiyama sakura-gari no zu) 嵐山桜狩之図. 37.5 x 25 cm.
Ej ramad. Slitage. Veck. Papperskador.
Jämför med triptyk i Museum of Fine Arts Bostons samlingar, Boston med inventarienummer: 11.43542a-c