Bestående av:
12 mattallrikar, diameter 25,5 cm.
12 skålar, diameter 21 cm.
12 assietter, diameter 20 cm.
2 ytterfoder, höjd 9 cm.
1 kanna, höjd 15 cm.
1 fat, längd 23 cm.
1 grötskål, diameter 22,5 cm.
1 serveringsfat, längd 43 cm.
1 kandelaber, för tre ljus, höjd 23 cm.
Smärre slitage. Krackelering.