1312939

Hans Hedberg

(Sverige, 1917-2007)
Hans hedberg, vas, biot, frankrike.

Hans Hedberg, vas, Biot, Frankrike.

Fyrsidig, grön/brunspräcklig starkeldsfajans. Signerad HHg. Höjd 31 cm.

Mynningsnagg.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
8 000 SEK