Tiffany & Co, vas, sterlingsilver, jugend, 1800-talets slut.
Märkt TIFFANY & CO 11251T3248 STERLING. Balusterformad med två hänklar, avsmalnande på rund fot, dekor i relief av liljekonvalj. Gåvogravyr på fot från 1894. diameter 7 cm, höjd 26 cm. Vikt totalt 205 gram.
Smärre slitage. Smärre buckla.