Antoine-Pierre Aubert, efter. Signerad. Otydl gjutarstämpel. Bronze. Höjd 37 cm. Längd 66 cm.
Tjur och hund. Signerad. An. Aubert. Otydlig gjutarstämplar Gruet. Brons. Höjd 37 cm. Längd 66 cm.
Ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken. Något avnött patinering. Spricka vid svansen.
Vikt 31,82 kg.