Tiilbringare, höjd 34,5 cm
7 saftglas, höjd 14,5 cm
ett par sockerskålar på fot i klarglas och med lock, höjd 20 cm
ett par gräddkannor på fot i klarglas, höjd 14,5 cm
skål, diameter 18 cm, höjd 10,5 cm
karamellskål, diameter ca 10 cm, höjd 9,5 cm
Obetydligt ytslitage. Tillbringaren med enstaka repor. Karamellskålen med ett obetydligt kantnagg, saknar locket.