Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

Nanny Still, vas, glas, "Vuokko", 6431, signerad Nanny Still Riihimäen Lasi oy. Modellen formgiven 1953.

Filigran- och infångsglas, driven. Höjd 22,5 cm.

Bubbla i massan. Enstaka smärre repor.

I produktion 1954-60.

Formgivare

Klubbat pris
434
4 891
458
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (12 bud)
8 jun 2021 21:00
434 EUR
8 jun 2021 21:00
414 EUR
8 jun 2021 20:59
337 EUR
8 jun 2021 20:59
317 EUR
8 jun 2021 12:55
270 EUR
5 jun 2021 11:52
250 EUR
5 jun 2021 11:52
240 EUR
5 jun 2021 4:02
220 EUR
5 jun 2021 4:02
200 EUR
4 jun 2021 11:00
150 EUR
3 jun 2021 20:33
50 EUR
3 jun 2021 18:11
30 EUR

Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492