Vägglampor, ett par, 1930-40-tal.

Vägghållare i metall/mässing, frostad avlång kupa i glas, höjd 53 cm, diameter glaskupor ca 35 cm.

Metall med slitage, glas med mindre nagg.

Proveniens

Gävle Teater.

vänta med publicering lamptema?!

Utropspris
4 000 SEK