"Konkret Realism, Baertling, Jacobsen, Mortensen", katalog med originalgrafik, signerad 94/200, Stockholm 1956
Sex stycken serigrafier (två av vardera konstnär). Utställningskatalog nr 219, Liljevalchs Konsthall Stockholm. Totalt tryckt i 2700 exemplar, Nyblom & Co Boktryckeri AB Stockholm 1956. 28 x 22 cm.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.