Okänd konstnär 1800-tal. Miniatyr. Signerad.
Ung kvinna med utsläppt hår. Otydligt signerad Ribou. Gouache. Bildyta: 8 x 6,5.
Ej examinerad ur ram. Lite smuts under glaset. Skrapmärken längs kanterna.