Andrew Robertson, tillskriven. Miniatyr. Signerad och daterad.
Ung dam i rosa empireklänning. Signerad med initialer A.R. Daterad 1815. Gouache. Bildyta: 6,5 x 5 cm (inklusive ram 15 x 12 cm).
Ej examinerad ur ram. Lite smuts under glaset. Liten repa i glaset.