Okänd konstnär 1800-tal . Miniatyr. Otydlig signatur.
Ung dam med röd sjalett. Otydligt signerad med initialer , möjligen I.H.(?). Gouache. Bildyta: 6 x 6 cm.
Ej examinerad ur ram. Lite smuts bakom glaset.