Martin Wickström, olja på duk, signerad MW och daterad 82.
"Den långa natten". 170 x 135 cm.
Verken finns att se på Bukowskis, Berzelii Park 1
15 – 18 september, onsdag – fredag 11.00–17.00, lördag 11.00–15.00.
Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga allé 3, från den 24 september
Tom Böttiger Collection, Sverige.