Joel Shapiro, träsnitt, 1987, signerad med blyerts och numrerad AP V/XII
"Untitled". Bladstorlek 37 x 55 cm.
Ej examinerad ur ram. Hela bladet synligt. Monteringen har gått igenom bladet och är synligt längs kanterna.
Verken finns att se på Bukowskis, Berzelii Park 1
15 – 18 september, onsdag – fredag 11.00–17.00, lördag 11.00–15.00.
Uthämtning av inköpta verk
Bukowskis Västberga allé 3, från den 24 september