Jacques Henri Lartigue, fotografi signerat
Dykande pojke. Gelatinsilverfotografi, bildyta 25,5 x 33 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm. Oramat.
Några ytliga repor i bildytan, lodräta, i vattnet.
Repor i negativet på några ställen, alltså inte i bildytan.
övre vänstra hörnet med repa i negativet men även med obetydligt slitage på bladet.
Generella intrycket är gott.