Kruka, ask med lock, samt två fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).

Olika dekor. En kruka med dekor av hjortar. Höjd 7,5 cm. Ask med lock, diameter 8,5 cm. Två assietter mått 8,5 cm.

Sprickor, nagg. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK