Målningar, 2 st, akvarell och tusch på rispapper. Kina, Qingdynastin, 1800/tidigt 1900-tal.

Akvarell på rispapper. Motiv av festival samt textil-produktionen. Mått med ram 35,5 x 23,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Fläckar. Vågigt papper.

Utropspris
3 000 SEK