Kakemono/målning, tusch och färg på siden. Japan, signerad Rosui, sent 1800/tidigt 1900-tal.

Vinterlandskap. Yttermått 126 x 47 cm. Troligen signerad av Tsuruoka Rosui (鶴岡蘆水)

Skador. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
5 000 SEK