I form av buddhistiska lejon, glaserade i grönt och gult. Ett par sittande, glaserade i grönt och guld, höjd med träställ 23 cm. Krackelyr, nagg, retuscher vid öronen.
En liggande fohund, skada vid rökelsehållaren, nagg. längd 12,5 cm.
Skador, retuscher.