Joan Miró, färglitografi, signerad och numrerad 74/75
Ur sviten "Maravillas con variaciones acrósticas (en el jardín de Miró)", tryckt av La Polígrafa SA Barcelona, utgiven av Ediciones Polígrafas SA Barcelona. (Arches). Dagmått 74 x 52 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad, etikett a tergo synligt igenom. Enstaka järnoxidprick.
Mourlot 1058.