Elias Martin, akvarell. Signerad och daterad.
Familjebild. Signerad E: Martin och daterad Elfkar ö 1795. Akvarell 30 x 36,5 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.
Ej examinerad ur ram. Uppklistrad på bakstycket.
Inmålad i kanterna.
Liten reva , ca en och en halv cm, i övre höger hörn.
Något vågig.