6 st gafflar, längd 21 cm, Nikolaj Schepelev (1894-1919) bl a kontrollmästarstämpel Klimen Zagajevskij, Riga (1899-1916) och lettiska stämplar, RG2 (Rigas Gravieris).
6 st skedar, längd 15 cm, Aleksei Nasedkin, kontrollmästarstämpel Aleksandr Shevjakov, S:t Petersburg 1893.
Sammanlagd vikt 522 g.
Gafflarna med något åldersrelaterat slitage. Skedarna med obetydligt slitage.