Tesilsskedar/ ströskedar, 3 st, Ryssland 1800-talets slut - 1900-talets början.
Två med förgyllda blad.
Skeden utan förgyllning stämplad av Stepan Kuzmich Levin, Moskva, den ena av de förgyllda av Nikolai Pavlov, Moskva.
Längd 14 - 15,5 cm.
Sammanlagd vikt 104,5 g.
Två med graveringar. Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.