Anders Knutsson, olja på duk, signerad och daterad 1975-1988
"Stoneman's dream". 124 x 121 cm.
Målninhen är en ”Luminous Painting” dvs självlysande (phosphoriserande) i mörker.
Se vidare på:
https://www.andersknutsson.com/artwork/luminous
Målningen är en ”Luminous Painting” dvs självlysande (phosphoriserande) i mörker.
Se vidare på: