Haldor Vik och Ingmar Relling, soffa / dagbädd, 'Svane', Ekornes, Norge, 1960-tal.

Stomme fanerad med teak. Lösa plymåer i rygg. Fällbar gavel. Längd ca 165, djup 76, sitthöjd 40, höjd 75 cm.

Slitage. Märken. Fanerskador.

Utropspris
4 000 SEK