Gallerimatta, semiantik Karadja, ca 356-360,5 x 83-90 cm.

Terrakottafärgad botten med polykroma medaljonger, stiliserade blommor och botehmönster. Terrakottafärgad huvudbård med stiliserad blom- och bladranka.

Något "bubblig". Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och skador, smärre lagningar och trampveck. Något skadade sidor.

Utropspris
3 000 SEK