Betsat lövträ. Rustik stil. Runt med två iläggsskivor med sarg. Nedfällbart stödben. Fyrsidiga nedåt avsmalnande ben med skoning i mässing. Diameter 118 cm, total längd 234 cm. (118+58+58). Höjd 75 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.