Georg Ganmar, skulptur. Signerad. Daterad 1969 och numr 1/14. Höjd 25 cm.
Rådjur med kid. Signerad Georg Ganmar och daterad 1969. Numrerad 1/14. Brons, höjd 20 cm (inklusive träbas 25 cm).
Ytsmuts. Strödda mindre skrapmärken. Fläckar (rester från gjutningen).