Brunmelerad botten med tre stora medaljonger och hörnornament med steriliserat spaljémönster. Smal rödmelerad huvudbård med stiliserad växtranka. Signerad, daterad 1929.
Smärre slitage. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.