Stolar, ett par, Louis XV, Frankrike, 1700-talets andra hälft.

Stolar med stommar av bok. Fast stoppad rygg, lös stoppad sits. Sitthöjd 42, höjd 89 cm.

Skador, slitage, lagningar och kompletteringar.

Utropspris
2 500 SEK