Christian Thørrestrup, sign med initialer. Dat -47. Olja på kantförstärkt duk 16 x 18 cm.
Man med fågel i bur. Signerad C.H och daterad -47. Olja på kantförstärkt duk 16 x 18 cm.
Obetydlig ytsmuts. Krackelyr. Kantförstärkt duk. Märken efter spännram. Obetydliga skrapmärken.