Servisdelar, 17 stycken, porslin. Meissen, 1900-tal.

Polykromt bemålade. Motiv av blommor, förgylld samt med gallerkant. Bestående av:
6 fat med dekor av figurer, 23,5 cm (1 andrasortering, nagg).
7 fat, 20,5 cm.
2 assietter, 15 cm.
1 etagere, med 2 fat (delar saknas), diameter på fat 20,5-23,5 cm (skador).
1 kakfat på fot, 18,5 cm.

Slitage. Nagg. Få med skador. 1 andrasortering.

Utropspris
5 000 SEK