Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blommande grenar och blomvaser. Bred brunrödmelerad huvudbård med blommor och blommande grenar.

Abrasher. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre malskador och lagningar. Sidorna med trampveck och obetydliga skador.

Utropspris
10 000 SEK