John Parsons & Co, kolonnljusstakar, ett par, silver, Sheffield 1788.
I form av kolonner med korintiska kapitäl, kvadratisk fot med dekor av girlanger. Fylld fot med bottenplatta i trä. Lösa manschetter, även dessa stämplade IP & Co. Höjd 32 cm.
Manschetternas bottnar omarbetade/förstärkta med mässing. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.