Nils Sundström, spegel, gustavianskt stockholmsarbete.
Spegel signerad NS under krona, för Nils Sundström, (mästare från 1757). Med Stockholms hallstämpel 1780. Förgylld och bronserad spegel med skuren dekor. 140 x 60 cm.
Renoverad och kompletterad med senare ytskickt och glas. Skador, dekordelar medföljer löst.