Ring, "Ring från Bjärnå", modell 111, sterlingsilver. Kalevala Koru, Helsingfors 2004.

Storlek 18/57.
Bredd 27 mm.

Obetydligt ytslitage.

Baserad på den ring hittad i Yliskylä i Bjärnå daterad till 1100-talet.

Källa: Kalevala Korus bildarkiv.

Klubbat pris
180
2 054
187
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (9 bud)
28 feb 2021 15:10
180 EUR
26 feb 2021 22:06
170 EUR
26 feb 2021 21:42
160 EUR
26 feb 2021 20:01
150 EUR
23 feb 2021 23:37
70 EUR
23 feb 2021 13:39
65 EUR
22 feb 2021 22:23
60 EUR
20 feb 2021 11:38
55 EUR
19 feb 2021 19:44
50 EUR