Ring, "Ring från Bjärnå", modell 111, förgyllt brons. Kalevala Koru, Helsingfors.

Storlek 21/66.
Bredd 27 mm.
Med originalask.

Obetydligt ytslitage.

Baserad på den ring hittad i Yliskylä i Bjärnå daterad till 1100-talet.

Källa: Kalevala Korus bildarkiv.

Klubbat pris
110
1 240
115
Utropspris
100 EUR
Budhistorik (13 bud)
28 feb 2021 17:21
110 EUR
28 feb 2021 17:21
100 EUR
28 feb 2021 17:21
100 EUR
28 feb 2021 17:19
85 EUR
28 feb 2021 17:19
80 EUR
28 feb 2021 17:18
75 EUR
28 feb 2021 17:18
70 EUR
27 feb 2021 19:27
65 EUR
26 feb 2021 19:37
60 EUR
26 feb 2021 19:37
60 EUR
26 feb 2021 10:44
55 EUR
25 feb 2021 20:58
50 EUR
19 feb 2021 16:57
30 EUR