18K guld, manuell, safirglas, blå urtavla, integrerad länk 18K guld (längd ca 17,5 cm) totalvikt ca 70 g, etui.
Caliber 16-250, Verknr. 1410925, Boettnr. 2841919, Referensnr. 4226 / 15.
Slitage. Repor/skadat glas. Fungerar vid enklare test, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.