Utgiven av Fotografi Centrum Stockholm 1985.
Bildyta med varierande mått, bladstorlek 40 x 30.
Fotografier av Yngve Baum, Jean Hermansson (stämplat), Walter Hirsch ("Midsommar", signerat i blyerts och daterat 67/84 a tergo), Sune Jonsson, Stig T Karlsson (stämplat), Hans Malmberg, Ralph Nykvist, Georg Oddner, Anders Petersen, Christer Strömholm.
Portfolio 48,5 x 43 x 4 cm.
Flera fotografier med slitage längs bladets ytterkanter och hörn. Ej fullt genomgångna.
Porfolio med obetydligt slitage.