COLLIER, med briljantslipad diamant 1.01 ct samt 6 st mindre briljanter tot 0.40 ct enligt gravyr.
Saknar kontrollstämplar. 18K guld. Enligt uppgift tillverkat i Tyskland. Diamant 1,01 ct Si samt övriga totalt 0,40 ct Si enligt gravyr. Längd ca 47 cm. Vikt 73 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.