Jan Hána, efter. Skulptur. Signerad. Brons, höjd 52 (ink bas).
"Euterpe". Signerad Jan Hanna. Mörkpatinerad brons. Höjd 40,5 cm (inklusive stenbas 52 cm).
Obetydlig ytsmuts. Smärre strödda skrapmärken. Något avnött patinering. Ett par smärre nagg på basen.