HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuskrona Markaryd 1900-talets senare del

För 8 ljus, stomme av mässing, diameter ca 49, höjd 9 cm, tot ca 114 cm med kedjan.

Åldersrelaterat slitage. En mässings mutter saknas uppe till sladdkåpan.

Utropspris
3 000 SEK