Saltkar St Petersburg 1799, höjd 5 cm.
Gräddkanna med benhandtag stämplad Long, St Petersburg otydligt årtal, höjd 8,5 cm.
Fat Johan August Glasson, St Petersburg 1825, 24 cm diameter.
Mindre fat stämplat S.W möjligen Stephan Wäkeva St Petersburg 1856-89, otydliga stmpl, diameter 16,3 cm.
Skål med hänklar St Petersburg 1858, bredd 14,5, höjd 8,5 cm.
Gräddkanna Carl Adolf Seipel, St Petersburg, otydligt årtal, verksam från 1846.
Total vikt 1315 gram.
Smärre slitage och bucklor. Faten med gravyr.