Helena Bergengren, fotografi signerad och daterad.
"Endiv", 1983. Framtagen 1983. Upplaga 20. Selentonat gelatinsilverfotografi, bildyta 28 x 23 cm.
Ej examinerad ur ram.
Hanteringsveck i bildens nedre högra del.
Obetydliga repor och tryckmärken i bildytan främst synliga i slälpljus.
Karin & Lars Hall Collection. Inköpt direkt från fotografen.