Åke E:son Lindman, fotografi signerad a tergo
"Oscar Niemeyer, Brasilia", 2000. Framtagen 2008. Med dedikation daterad 08/04/01 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 47,5 x 38 cm.
Ej examinerad ur ram.
Karin & Lars Hall Collection. Gåva från fotografen.