Mark Cohen, fotografi signerad a tergo
"Luzerne, Pennsylvania", 1973. Framtagen 1977. Vintage. Gelatinsilverfotografi, bildyta 21,5 x 32 cm.
Ej examinerad ur ram.
Små obetydliga tryckmärken/ytliga repor i det mörka området till vänster i bilden, knappt synliga i släpljus.
Marlborough Gallery, New York. Inköpt 1982.
Karin & Lars Hall Collection.